BOULDER BOOT Mid Umber

skladem v obchodě

akce -10%

doprava zdarma

BOULDER BOOT Mid Umber Zobrazit větší

Kotníkové boty z olejované kůže s nulovým dropem a širokou špičkou. Snížená varianta populárního modelu Boulder Boot si zachovala všechny jeho přednosti, jako nulový drop, širokou špičku, flexibilní podrážku, nízkou hmotnost a sbalitelnost. Zobrazit celý popis

3 590,00 Kč s DPH

-400,00 Kč

3 990,00 Kč s DPH

Nový produkt

Kotníkové boty z olejované kůže s nulovým dropem a širokou špičkou.
Snížená varianta populárního modelu Boulder Boot si zachovala všechny jeho přednosti, jako nulový drop, širokou špičku, flexibilní podrážku, nízkou hmotnost a sbalitelnost. K tomu přidává svršek z olejované kůže, který je v oblasti kotníků kombinovaný s 3D polyesterovou síťovinou pro lepší prodyšnost a pohodlí. Další vychytávkou je 0,8mm vysoká korková vložka, která se dokonale přizpůsobí vaší noze. Tím se zlepší usazení nohy v botě a zvýší tepelný komfort.

Klíčové vlastnosti:
kožený svršek z předem impregnované kůže kombinovaný s 3D polyesterovou síťovinou
Korková vložka pro lepší usazení nohy v botě a tepelný komfort
Drop 0 mm nenarušuje rovnovážné postavení těla.
Funkční tvar široké špičky umožní přirozené rozprostřené postavení prstů a zvýší stabilitu
Lehké 277g /vel.44
Podešev ze vstřikované pryže zajišťuje nízkou váhu a vysokou flexibilitu

Parametry:
Použití – cestování, casual, outdoor
Došlap – neutální
Typ obuvi – volný čas
Svršek – olejovaná kůže + polyesterová síťovina
Podešev – 9mm LemsRubber™
Platforma podešve – drop 0mm
Výška podešve – 10mm
Stélka – korek 0,8mm + 3mm PU pěny
Podšívka: 100% polyester
Tlumení – nízké
Hmotnost – M/44 - 277g

Gender Pánské
Main 1
Outdoor 1
Casual 1
Injinji Ano

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

BOULDER BOOT Mid Umber

BOULDER BOOT Mid Umber

Kotníkové boty z olejované kůže s nulovým dropem a širokou špičkou.
Snížená varianta populárního modelu Boulder Boot si zachovala všechny jeho přednosti, jako nulový drop, širokou špičku, flexibilní podrážku, nízkou hmotnost a sbalitelnost.

Design bot Lems je založený na přirozeném tvaru chodidla a nulovém, nebo minimálním sklonu podrážky. Všechny modely mají rozšířenou špičku tak, aby tvar boty kopíroval lidské chodidlo a nedocházelo ke stačování prstů. Výška podešve je shodná pod špičkou a patou nebo má jen minimální sklon. Kombinace těchto vlastností bot Lems přispívá k lepšímu držení těla, přirozenému došlapu na střed chodidla, posílení klenby nohy a omezuje otřesy přenášené do celého pohybového aparátu při nežádoucím došlapu na patu. Současně urychluje regeneraci po aktivitě a omezuje možnost zranění.


Klasické boty mají patu výrazně výše než špičku, což vede k nepřirozenému došlapu na patu. Běžně také mají velmi úzkou špičku, takže se prsty nemohou roztáhnout a využít svou sílu. Nezatěžované svaly a šlachy chodidla a prstů časem atrofují, což vede k oslabení celé svalové a šlachové struktury nejen chodidla, ale i celé nohy. Následkem jsou nepříjemné zdravotní komplikace chodidel jako haluxy, plochonozí či kladívkové prsty. To má zpětně negativní dopad i na postavení páteře a celého těla.


Lems


Široká špička bot Lems dává prstům možnost se v botě krásně roztáhnout a přirozeně se uvolnit. Klíčové je především to, že se palec, který má velký potenciál síly, může narovnat, posílit a přirozeně přispět k síle odrazu a ke stabilizaci klenby. S palcem v klasických botách bývají snad největší problémy, ať už je to omezená cirkulace krve, ohnutý či různě zkroucený a zakřivený palec směrem dovnitř chodidla, haluxy a podobně. I doba zotavení po delších a náročnějších aktivitách je s botami Lems výrazně kratší.


Lems


Obrovská výhoda bot Lems je v tom, že pokud už problémy např. s haluxy máte, v botách Lems to lze velmi dobře řešit ortopedickou pomůckou, v široké špičce je na ní jednoduše dostatek místa.


Lems


Je však potřeba myslet na to, že pokud jste nikdy nenosili boty s nulovým nebo minimálním sklonem a širokou špičkou, je třeba postupovat obezřetně, poslouchat signály svého těla a zátěž zvyšovat postupně. Napoprvé to může být zvláštní pocit, ale naprostý základ je dát tělu dost času na to, aby si zvyklo a atrofované svaly a šlachy posílily.


Značka Lems nabízí řadu modelů pro různé aktivity včetně chůze, delších pochodů, běhání nebo nošení ve městě. Výběru modelu by se měl řídit převažující aktivitou na kterou budete boty používat.


Lems nabízí také obuv s různě širokou špičkou, takže si v klidu vyberte nebo se s námi poraďte, které by pro vás byly nejvhodnější. Věříme, že jakmile si zkusíte boty s přirozeným tvarem, už ty klasické chtít nebudete.


Nulový či minimální sklon


Nošení obuvi s nulovým nebo minimálním sklonem má řadu výhod:  • Lepší pohyblivost kotníku

  • Přirozenější krokový cyklus

  • Lepší postoj těla

  • Lepší stabilita

  • Zdravější úhly pohybu kloubů


Lems


Často se stává, že po přechodu na boty s nulovým či minimálním sklonem zmizí i perzistentní běžecká zranění. S patou a prsty v přímé linii zůstává noha vodorovně k zemi, což koriguje držení těla, vyrovnává vaši páteř a podporuje došlapy na střed, nebo přední část chodidla.


To znamená, že boty Lems vám mohou pomoci zmírnit namáhání dolní části zad, umožňují vám chodit či běhat zdravěji a došlapovat přední částí chodidla.


I když velká většina bot Lems má nulový sklon, série Mountain-to-Town má mírně vyšší sklon o 4 milimetry. Všechny boty Lems jsou společně považovány za minimalistickou obuv.


POROVNÁNÍ VELIKOSTÍ A TVARŮ BOT LEMS


Lems


Pro detailnější informace ohledně tvarů a velikostí bot Lems se můžete podívat na blog značky Lems v anglickém jazyce: https://www.lemsshoes.com/blogs/news/fit-troubleshooting-lacing-techniques-for-enhanced-comfortability

Následujte nás