Lems Primal 2 - Black (M)

skladem v obchodě

akce -3%

doprava zdarma

Lems Primal 2 - Black (M) Zobrazit větší

PRIMAL 2 – je ideální bota pro milovníky minimalismu. Kteří ocení nulový drop, nízkou váhu, širokou špičku respektující přirozené postavení prstů nohy a patentovanou pružnou podešev IBR. Zobrazit celý popis

3 890,00 Kč s DPH

-100,00 Kč

3 990,00 Kč s DPH

Nový produkt

PRIMAL 2 – je ideální bota pro milovníky minimalismu. Kteří ocení nulový drop, nízkou váhu, širokou špičku respektující přirozené postavení prstů nohy a patentovanou pružnou podešev IBR.

Stejně tak osloví vegany, protože veškeré použité materiály 100% splňují jejich požadavky. Primal 2 je navržena pro širokou škálu použití. V botách můžete cvičit ve fitness studiu, cestovat či je používat jako casual boty na procházky městem.

Klíčové vlastnosti:

Nulový drop  (podešev má stejnou výšku pod celým chodidlem) - umožňuje správné držení těla, šetří páteř i klouby a napomáhá k žádoucímu došlapu na střed či přední část chodidla.

Široká špička – dovolí přirozené vějířové postavení prstů pro větší stabilitu při došlapu, komfort a pohodlí.

Extrémně lehké a ohebné – svršek z prodyšné syntetické síťoviny a patentovaná pružná podešev IBR umožní vašim nohám zažít pocit beztíže.

100% veganské –veškeré materiály použité k jejich výrobě splňují přísné nároky pro toto označení

Široká špička a nulový drop pomáhají při regeneraci a rehabilitaci nohou po stresu, které zažívají v úzkých botách s vysokým podpatkem. Zmírňují tvorbu vbočeného palce a kladívkových prstů.

Pozn.: bohužel jsme byli nuceni u řady modelů LEMS navýšit cenu. Důvodem je přetrvávající globální situace, vedoucí mj. krom zdražení bot samotných také k navýšení ceny za dopravu na 950kč na každý pár... Mrzí nás to stejně jako Vás. Děkujeme za pochopení.

Parametry:

Použití – fitness, cestování, casual, regenerace

Došlap – neutrální

Typ obuvi – volný čas

Svršek – prodyšná syntetická síťovina

Platforma podešve  - drop 0

Podešev  - LemsRubber™ pryž

Výška podešve – 8mm

Stélka: 3,5mm PU stélka odvádějící vlhkost 

Materiál tlumící vrstvy mezipodešve - bez mezipodešve

Tlumení – nulové

100% veganské

Hmotnost – M/44 - 196g, W/39 – 176g

Lehké a univerzální boty ve stylu barefoot

Gender Pánské

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Lems Primal 2 - Black (M)

Lems Primal 2 - Black (M)

PRIMAL 2 – je ideální bota pro milovníky minimalismu. Kteří ocení nulový drop, nízkou váhu, širokou špičku respektující přirozené postavení prstů nohy a patentovanou pružnou podešev IBR.

Design bot Lems je založený na přirozeném tvaru chodidla a nulovém, nebo minimálním sklonu podrážky. Všechny modely mají rozšířenou špičku tak, aby tvar boty kopíroval lidské chodidlo a nedocházelo ke stačování prstů. Výška podešve je shodná pod špičkou a patou nebo má jen minimální sklon. Kombinace těchto vlastností bot Lems přispívá k lepšímu držení těla, přirozenému došlapu na střed chodidla, posílení klenby nohy a omezuje otřesy přenášené do celého pohybového aparátu při nežádoucím došlapu na patu. Současně urychluje regeneraci po aktivitě a omezuje možnost zranění.


Klasické boty mají patu výrazně výše než špičku, což vede k nepřirozenému došlapu na patu. Běžně také mají velmi úzkou špičku, takže se prsty nemohou roztáhnout a využít svou sílu. Nezatěžované svaly a šlachy chodidla a prstů časem atrofují, což vede k oslabení celé svalové a šlachové struktury nejen chodidla, ale i celé nohy. Následkem jsou nepříjemné zdravotní komplikace chodidel jako haluxy, plochonozí či kladívkové prsty. To má zpětně negativní dopad i na postavení páteře a celého těla.


Lems


Široká špička bot Lems dává prstům možnost se v botě krásně roztáhnout a přirozeně se uvolnit. Klíčové je především to, že se palec, který má velký potenciál síly, může narovnat, posílit a přirozeně přispět k síle odrazu a ke stabilizaci klenby. S palcem v klasických botách bývají snad největší problémy, ať už je to omezená cirkulace krve, ohnutý či různě zkroucený a zakřivený palec směrem dovnitř chodidla, haluxy a podobně. I doba zotavení po delších a náročnějších aktivitách je s botami Lems výrazně kratší.


Lems


Obrovská výhoda bot Lems je v tom, že pokud už problémy např. s haluxy máte, v botách Lems to lze velmi dobře řešit ortopedickou pomůckou, v široké špičce je na ní jednoduše dostatek místa.


Lems


Je však potřeba myslet na to, že pokud jste nikdy nenosili boty s nulovým nebo minimálním sklonem a širokou špičkou, je třeba postupovat obezřetně, poslouchat signály svého těla a zátěž zvyšovat postupně. Napoprvé to může být zvláštní pocit, ale naprostý základ je dát tělu dost času na to, aby si zvyklo a atrofované svaly a šlachy posílily.


Značka Lems nabízí řadu modelů pro různé aktivity včetně chůze, delších pochodů, běhání nebo nošení ve městě. Výběru modelu by se měl řídit převažující aktivitou na kterou budete boty používat.


Lems nabízí také obuv s různě širokou špičkou, takže si v klidu vyberte nebo se s námi poraďte, které by pro vás byly nejvhodnější. Věříme, že jakmile si zkusíte boty s přirozeným tvarem, už ty klasické chtít nebudete.


Nulový či minimální sklon


Nošení obuvi s nulovým nebo minimálním sklonem má řadu výhod:  • Lepší pohyblivost kotníku

  • Přirozenější krokový cyklus

  • Lepší postoj těla

  • Lepší stabilita

  • Zdravější úhly pohybu kloubů


Lems


Často se stává, že po přechodu na boty s nulovým či minimálním sklonem zmizí i perzistentní běžecká zranění. S patou a prsty v přímé linii zůstává noha vodorovně k zemi, což koriguje držení těla, vyrovnává vaši páteř a podporuje došlapy na střed, nebo přední část chodidla.


To znamená, že boty Lems vám mohou pomoci zmírnit namáhání dolní části zad, umožňují vám chodit či běhat zdravěji a došlapovat přední částí chodidla.


I když velká většina bot Lems má nulový sklon, série Mountain-to-Town má mírně vyšší sklon o 4 milimetry. Všechny boty Lems jsou společně považovány za minimalistickou obuv.


POROVNÁNÍ VELIKOSTÍ A TVARŮ BOT LEMS


Lems


Pro detailnější informace ohledně tvarů a velikostí bot Lems se můžete podívat na blog značky Lems v anglickém jazyce: https://www.lemsshoes.com/blogs/news/fit-troubleshooting-lacing-techniques-for-enhanced-comfortability

Následujte nás